1 xala görə hər oyunçuya 30 min manat? - AFFA-dan etiraz doğuran qərar
AFFA AÇ-2020-nin seçmə qrup mərhələsinin Azərbaycan - Xorvatiya oyununda qeydə alınan 1:1 hesablı heç-heçəyə görə futbolçulara böyük məbləğdə pul verəcək.
Mia.az "Sportinfo.az”a istinadən xəbər verir ki, ilk "11-lik"də meydana çıxan hər bir futbolçu federasiyadan 30 min manat mükafat alacaq.
Oyuna sonradan daxil olanlar və ehtiyatda qalanlar isə 30 mindən az mükafat alacaqlar. Ümumilikdə, baş sponsor SOCAR milliyə 1 xala görə yarım milyondan çox pul paylayacaq.
Futbolçulara deyilib ki, mükafatlar bu günlərdə bank hesablarına köçürüləcək.
Qrup sonuncusu olan Azərbaycan yığması seçmə mərhələdə keçirdiyi ilk 4 oyunda müvafiq olaraq Xorvatiya, Macarıstan, Slovakiya və Uelsə uduzub, ilk xalını isə 5-ci turda - dünən xorvatlarla ikinci qarşılaşmada qazanıb.
İndisə aydın olur ki, AFFA qrupun sonuncusu olan komandamızın qazandığı 1 xala, bəli, məhz bir xala görə hər oyunçuya 30 min pul verəcək.
Bu, nə dərəcə haqlı və məntiqli qərar ola bilər ki?