Bu gün Azərbaycan klubları futbol üzrə Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinin ilk görüşlərini keçirəcəklər. "Neftçi" evdə, "Qəbələ" və "Kəpəz" isə səfərdə oynayacaq.
Flaqman Makedoniya "Şkendiya"sını qəbul edəcək. Əvvəlki mərhələdə bakılılar Maltanın "Baltsan"ını (səfərdə 2:0, evdə 1:2), Tetovo şəhər təmsilçisi isə Polşa "Krakovya"sını (evdə 2:0, səfərdə 2:1) üstələyib.
"Kəpəz" Avstriyada "Admira Vakker"in qonağı olacaq. Gəncəlilər daha əvvəl Moldova "Daçiya"sını (evdə 0:0, səfərdə 1:0) mübarizədən kənarlaşdıraraq, tarixində ilk dəfə avrokuboklarda mərhələ adlayıb. "Admira" isə Slovakiyanın "Spartak" (Miyava) səddini keçib – 1:1, 3:2.
Nəhayət, "Qəbələ" Macarıstanda MTK ilə üz-üzə gələcək. "Qırmızı-qaralar" I təsnifat mərhələsində Gürcüstan "Samtredia"sını iki oyunun nəticəsində (5:1, 1:2) yenibsə, MTK Qazaxıstan "Aktobe"sindən üstün olub – 1:1, 2:0.
Avropa Liqası, II təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar:
14 iyul
20:00. "Neftçi" (Azərbaycan) – "Şkendiya" (Makedoniya)