Türkiyə millisinin baş məşqçisi Fatih Terim 21 nəfəri məhkəməyə verib.
Məhkəməyə verilən şəxslər Türkiyə millisinin Avropa Çempionatında İspaniyaya 0:3 hesabı ilə məğlub olmasının ardından Terimin ailəsini təhqir edənlərdir.
Belə ki, bəzi sosial şəbəkə istifadəçiləri Fatih Terimin qızı Busə Terim və onun həyat yoldaşı Volkan Bahçekapılını təhqir edib.
Buna görə də Terim ailəsi vəkilləri Rza Epözdəmirin vasitəsilə İstanbul məhkəməsinə şikayət ərizəsi yazıb. Müraciətdə 21 nəfərin onları təhqir etməsinə görə cəzalandırılması tələb olunub.
Müraciətdə bildirilir:
"Tənqid etmək ya da sevməmək hər kəsin şəxsi işidir. Ancaq tənqid həddini aşaraq, kiminsə doğulmamış nəvəsinə və ya ailə üzvlərinə qarşı qatı söyüşlər söymək, nifrət ifadəsi bildirən sözlər söyləmək ən azından əxlaqsızlıqdır. Bunun yaratdığı mənəvi zərərlərin bərpası qeyri-mümkündür. Bundan əlavə, bütün bu sözlər hamilə olan şəxsin sağlamlığına da mənfi təsir edib”.