Xorvatlar türklərdən 8 il əvvəlin qisasını ala biləcəkmi? - Açıqlamalar
Fransada təşkil olunan futbol üzrə Avropa çempionatında bu gün D qrupunda bir oyun keçiriləcək.
Mia.az xəbər verir ki, Azərbaycan futbol azarkeşlərinin xüsusi maraq göstərdiyi qarşılaşmalardan birincisi olan Türkiyə millisi bu gün Bakı vaxtı ilə saat 17:00-da Xorvatiya ilə üz-üzə gələcək.
Xatırladaq ki, Türkiyə və Xorvatiya yığmaları 2008-ci ildə keçirilən Avropa çempionatının 1/4 finalında üz-üzə gəlib. Həmin matçın 119-cu dəqiqəsində xorvatlar hesabı açsa da, bir dəqiqə sonra Türkiyə millisi Semih Şəntürklə bərabərlik qolunu vurub. Penaltilərdə daha dəqiq oynayan Fatih Terimin komandası yarımfinala yüksəlib.
8 il əvvəlki tarixi qarşılaşma ilə bağlı açıqlama verən xorvatların kapitanı Sırna media açıqlamasında bugünkü oyununu qisas olmayacağını desə də, o, həmin oyunu unuda bilmədiklərini də etiraf edib.
Türkiyə milllisinin baş məşqçisi Terim isə bu oyunun revanş olmayacağını deyib. Əlavə edib ki, hər iki komanda qələb üçün mübarizə aparacaq: "Kim qalib gələcəksə, təbrik edəcəyik!.
Qeyd edək ki, qrupun digər oyunu İspaniya - Çexiya matçı sabah keçiriləcək.