"Bu qrupdan çıxsaq,.." - Terimdən Xorvatiya oyunu haqda açıqlama
"Xorvatiya turnirin önəmli komandalarından biridir. Onlara hörmət edirik. Hər kəsin də bizim komandamıza hörmət etməsini istəyirik. Rəqibin heyətində güclü futbolçular var. Xorvatiya qrupdan çıxsa, önəmli işlərə imza ata bilər".
Bu sözləri Türkiyə millisinin baş məşqçisi Fatih Terim "Avro-2016"nın D qrupunda Xorvatiya ilə oyun öncəsi keçirdiyi mətbuat konfransında deyib.
Təcrübəli mütəxəssis qrupdan çıxmalarının onlar üçün böyük uğur olacağını söyləyib:
""Avro-2008" bizim üçün yaxşı keçmişdi. Mənim üçün bu cür turnirlərdə iştirak belə böyük uğurdur. Bundan sonra qrupdan çıxmaq, 1/8 final, yarımfinal və final haqda düşünmək olar. Bu qrupdan çıxsaq, sualları daha rahat cavablandıracam. Növbəti mərhələyə yüksəlsək, önəmli yerlərdə olduğumuzu demək olar".
O, sabahkı oyunda kimlərə şans verəcəyini futbolçularına söylədiyini deyib: "Son oyunlardakı stabilliyi davam etdirməliyik. Komanda hazırda yaxşı formadadır".
F.Terim Türkiyə və Xorvatiyanın ən çox qarşılaşan komandalardan olduğunu qeyd edib:
"Sentyabrda Xorvatiya ilə yenidən üz-üzə gələcəyik. 2008-ci ildəki matçı unutmuşuq. Xorvatiya bizi Avropa çempionatının seçmə mərhələsində qabaqlamışdı. Bu oyuna revanş kimi baxmırıq. Üzərimizdə təzyiqin olması normaldır. Hər bir azarkeş öz milli komandasını yaxşı yerlərdə görmək istəyər".