“Qarabağ” “Rəvan”a qəsdən uduzub? - Şübhəli oyuna Qurban Qurbanovdan cavab
"Qarabağ"ın "Rəvan"a məğlub olması (1:2) "Xəzər Lənkəran"ın Premyer Liqanı sonuncu pillədə başa vurmasını şərtləndirən vacib amillərdən biri oldu.
"Köhlən atlar" "Rəvan"a məğlubiyyətdən sonra son turda AZAL-ı darmadağın etdi ki (3:0) bu da şübhələri bir qədər də artırdı. Elə "Xəzər Lənkəran" tərəfi də "Qarabağ"ın "Rəvan"a qəsdən uduzduğunu düşünür və bunu açıqlamarında dilə gətirirlər.
Komanda.az xəbər verir ki, Ağdam təmsilçisinin baş məşqçisi Qurban Qurbanov "Rəvan"a qəsdən məğlub olmaları haqda iddialara cavab verib:
"Neçə ildi futboldayam və hamı bilir ki, belə fikirlərdən uzağam. Təəssüf ki, yazılarda, bəzi fikirlərdə belə şeyin ola biləcəyini düşünürlər. İnanmasalar da, şübhəylə yanaşırlar. Hətta AFFA rəhbərliyindən müsahibə alınarkən də belə suallar verilir.
Bunları qəbul etmirəm. Niyə narahat olmalıyam ki? Komandam həmişə belə dəyişikliklərə əl atıb. Narahat olmalı insanlar başqalarıdı, biz deyilik".