4 qırmızı kart, 3 qol: "Qalatasaray" - Trabzonspor" oyununda gərginlik
Bu gün Türkiyə superliqasının 22-ci turu çərçivəsində "Qalatasaray” öz meydanında "Trabzonspor”u qəbul edib.
Mia.az xəbər verir ki, gərgin keçən oyunda "Trabzonsopr"un dörd oyunçusu qırımızı kartla cəzalandırılıblar.
Belə ki, 1-ci hissədə Erkin Zenginin penalti qolu ilə hesabda önə keçən rəqib bu hesabı qoruya bilsə də, 2-ci hissədə oyun dramtik xarakter alıb.
Belə ki, 59-cu dəqiqədə Özer Hurmaçı qırmızı kart görərək, komandasını 10 futbolçu ilə meydanda qoyub. Bundan sonra üstünlüyə sahiblənən "Qalatasaray"  63-cü dəqiqədə Podolski ilə hesaba bərabərlik gətirib - 1:1.
Bu qoldan 6 dəqiqə sonra isə Aykut Dəmir də "Trabzonspor"da qırmızı kartla cəzalandırılıb. 86-cı dəqiqədə isə hakimin "Trabzonspor"un qapısına penalti təyin etməsi isə gərginliyi dırmandırıb. Bundan sonra hakim rəqib komandanın iki oyunçusunu - Cavanda və Salihi oyundan qovub. Penalltini isə Səlcuq İnan dəqiq yerinə yetirib - 2:1.
Bu qələbə sayəsində "Qalatasaray" 22 oyunla 37 xal toplayaraq, 3-cü pilləyə yüksəlib.
Qeyd edək ki, super liqaya liderliyi 22 oyundan 50 xalı olan "Fənərbaxça” edir. "Beşiktaş" isə 20 oyundan 48 xal toplayaraq, 2-ci yerdədir.