“Qarabağ” qrup mərhələsində!- Üç qolla-Yenilənib
Avropa Liqasının "pley-off" mərhələsində bu gün keçiriləcək "Qarabağ" (Azərbaycan) - "Yanq Boyz" (İsveçrə) cavab matçı üçün heyətlər müəyyənləşib.
Komandalar oyuna aşağıdakı tərkibdə çıxacaq:
"Qarabağ": İbrahim Şehiç, Qara Qarayev, Rəşad Sadıqov (k), Riçard Almeyda, Ansi Aqolli, Dani Kintana, Bədavi Hüseynov, Reynaldo, Əfran İsmayılov, İlqar Qurbanov, Cavid Tağıyev
Ehtiyat oyunçular: Fərhad Vəliyev, Elvin Yunuszadə, Vüqar Mustafayev, Raydell Puponu, Azər Salahlı, Namiq Yusifov, Coşqun Diniyev
"Yanq Boyz": Mvogo, Floren Haderqyonay, Milan Vilotiç, Von Bergen (k), Skot Sutter, Leonardo Bertone, Miralem Süleymani, Denis Zakariya, Aleksandr Qonzalez, Yuya Kubo, Qiyom Oaro
Ehtiyat oyunçular: Marko Völfli, Rafael Nuzzolo, Yan Lekyaks, Roçat, Haris Tabakoviç, Samuel Afum, Milan Qayiç.
Oyunun 4-cü dəqiqəsində hakimin təyin etdiyi penaltini Riçard Almeyda uğurla yerinə yetirir. "Qarabağ" 1:0 hesabı ilə öndədir.
Hakim "Yanq Boyz"un futbolçusu Stiv von Bergenə qırmızı vərəqə verir. Rəqib komanda 10 nəfərlə mübarizəni davam etdirir.
Riçard Almeyda 43-cü dəqiqədə "Qarabağ"ın ikinci qolunu vurur. "Qarabağ" 2:0 hesabı ilə irəlidədir.
Oyunda ilk hissə başa çatır. Hesab 2:0 Ağdam klubunun xeyrinədir.
61-ci dəqiqədə Əfran İsmayılov "Qarabağ"ın üçüncü qolunu vurur.
Oyun başa çatır. "Qarabağ" "Yanq boyz"a 3:0 hesabı ilə qalib gələrək Avroliqanın qrup mərhələsinə adlayır.