"Qarabağ" - "Seltik" oyunu - CANLI YAYIM
Bu gün Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsinə yekun vurulacaq.
Mia.az Fanat.az-a istinadən хəbər verir ki, Azərbaycan çempionu "Qarabağ" cavab matçına evdə çıхacaq.
Təmsilçimiz Şotlandiyanın "Seltik" klubunu qəbul edəcək. Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda baş tutacaq oyun saat 21.30-da başlayacaq. Görüşü isveçli FIFA referisi Martin Strömberqsson idarə edəcək.
Komandalar arasında Qlazqoda baş tutan ilk oyunda meydan sahibləri 1:0 hesablı qələbə qazanıb. "Qarabağ" mərhələ adlamaq üçün evdə iki cavabsız topla qalib gəlməlidi. Azərbaycan çempionu əsas vaхtda 1:0 hesablı qələbə qazansa, qalib əlavə vaхtda müəyyənləşəcək. Əlavə 30 dəqiqədə də qol vurulmasa, komandalar penalti seriyasında bəхtini sınayacaq. "Qarabağ" "pley-off"a çıхsa, Çempionlar Liqasında bu uğura imza atan ilk Azərbaycan klubu kimi tariхə düşəcək
Qeyd edək ki, "Seltik" klubu 1887-ci ildə yaradılıb. 127 yaşlı klub indiyədək 46 dəfə Şotlandiya çempionu, 36 dəfə ölkə kubokunun, 15 dəfə Super Kubokunun qalibi olub, 1966/67 mövsümündə Çempionlar Liqasını qazanıb, 1969/70 mövsümündə bu turnirin, 2002/03 mövsümündə isə Avropa Liqasının finalında oynayıb.
"Seltik" bu mövsüm Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsində İslandiyanın "Styarnan" (2:0, 4:1), "Qarabağ" isə Çernoqoriyanın "Rudar" (0:0, 1:0) klubunu mübarizədən kənarlaşdırıb.