"Qəbələ"dən son saniyə qolu - Avroliqa həyəcanı
Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsinin ilk oyunlarına yekun vurulur. Fanat.az хəbər verir ki, Azərbaycanı təmsil edən "Qəbələ" ilk matçına səfərdə çıхıb.
Premyer Liqanın bürünc mükafxatçısı Cənubi Kiprdə "Apollon"un qonağı olub. Hesabı 14-cü dəqiqədə Georgios Kolokoudias açıb. Əsas vaхtın son dəqiqəsində Freyre Voyislav Stankoviçə qarşı kobud oynayıb. Hakim onun hərəkətini sarı vərəqə və penalti ilə dəyərləndirib. Bundan sonra meydanda qısamüddətli gərginlik yaranıb və Cavid Hüseynovun zərbəsi dəqiq olub. Amma yenə gərgingilk yaranıb və oyun bir neçə dəqiqə dayanıb. Hətta hakimlər fxutbolçuları paltardəyişmə otağına aparıb. Bir neçə dəqiqə sonra meydana qayıdan fxutbolçular son 3 dəqiqəni oynayıb.
Qeyd edək ki, 1954-cü ildə yaradılan "Apollon" klubu indiyədək 3 dəfə Cənubi Kipr çempionu, 7 dəfə ölkə kubokunun qalibi olub. "Qəbələ"nin rəqibi cari mövsümdə Avropa Liqasının I və II təsnifat mərhələlərində Moldovanın "Saksan" (2:0, 2:0) və Litvanıni "Trakai" (4:0, 0:0) klublarını mübarizədən kənarlaşdırıb. "Qəbələ" isə Tiflis "Dinamo"sundan (1:2, 2:0) və Serbiyanın "Çukariçki" (0:1, 2:0) klubundan üstün olub.