Erməni idmançı rinqə çıxmadı- Boksçularımızdan üç qızıl, bir gümüş medal
Bu gün "Bakı-2015" I Avropa Oyunlarında boks yarışlarına yekun vurulub.
Azərbaycanın daha 4 boksçusu rinqə çıxıb.
Yığmamızın kişilərdən ibarət dörd boksçusu qızıl medal uğrunda yarışıblar.
Qeyd edək ki, Elvin Məmişzadə (52 kq), Lorenzo Sotomayor (64 kq) və Teymur Məmmədov (81) boks yığmamıza qızıl, Anna Əlimərdanova (54 kq), Tayfur Əliyev (56 kq) və Məhəmmədrəsul Məcidov (+91 kq) bürünc medal qazandırıb.
60 kq
çəkidə yığmamızın üzvü Albert Səlimov qızıl medal uğrunda yarışda fransalı Sofian Oumina ilə üz-üzə gəlib. Hər üç raundda rəqibindən üstün olan 3:0 (29:28, 30:27, 29:28) Səlimov boks yığmamıza dördüncü qızıl medalı qazandırıb.
69 kq çəki dərəcsində mübarizə aparan Pərviz Bağırov boks yığmamıza daha bir qızıl medal qazandır
ıb. O, həlledici görüşdə rusiyalı Aleksandr Besputinlə qarşılaşıb. Boksçumuz 3:0 (28-29 28-29 27-30) hesabı ilə qalib gələrək qızıl medal qazanıb.
91 kqda mübarizə aparan  millimizin qızıl medal ümidi olan Abdulqadir Abdullayev üçün final döyüşü prinsipial xarakter daşıyıb. Belə ki, boksçumuz finalda erməni əsilli Ukrayna təmsilçisi Qevorq Manukyanla üz-üzə gələcəkdi. Ancaq idmançımız  rinqə çıxmadan qalib elan olunub. Səbəb Ukraynanı təmsil edən erməni əsilli Qevorq Manukyanın sağlamlığında problem yarandığı üçün döyüşdən imtina etməsidir.