1/16 final - Radoslav Baran (Polşa) - Xetaq Qazyumov
Toğrul Əsgərov rusiyalı İlias Bekbulatovla mübarizəyə başlayıb və hazırda həmyerlimiz qalib gəlir. Əsgərov 8-7 hesabı ilə qalib gələrək növbəti mərhələyə yüksəlib.
97 kq mübarizə aparan güləşçimiz Xetaq Qazyumov hazırda 1/16 finalda Radoslav Baran (Polşa) qarşılaşıb. Birinci hissədən sonra güləşçimiz 6:0 öndə olub.
İkinci hissədə də 4 xal qazanan güləşçimiz vaxtından əvvəl təmiz qələbə qazanaraq növbəti mərhələyə yüksəlib.
57 kq çəki dərəcəsində 1/8 final mərhələsində mübarizə aparan Yaşar Əliyev fransalı El Ourraqe Zoheir ilə üz-üzə gəlib. Həmyerlimiz 9-4 hesabı hesabı ilə qələbə qazanaraq növbəti mərhələyə çıxdı.
65 kq çəki dərəcəsində Toğrul Əsgərov 1/8 final mərhələsinin görüşünə çıxıb. O, moldovalı Mihail Sava ilə qarşılaşıb və idmançımız 10-0 təmiz qələbə qazanıb.
Qeyd edək ki, yarışların ilk iki günündə mübarizə aparan kişi yunan-Roma güləşçilərimiz 6 medal qazanıb. Rəsul Çunayev (71 kq) və Elvin Mürsəliyev (75 kq) qızıl, Rafiq Hüseynov (80 kq) və Sabah Şəriəti (130 kq) gümüş, Elman Muxtarov (59 kq) və Həsən Əliyev (66 kq) bürünc medala sahib olub.
Qadın güləşçilərimiz isə 2 qızıl və 1 bürünc medal qazanıb. Qızıl medalları yığmamıza Mariya Stadnik (48 kq) və Anjela Doroqan (53 kq), bürüncü isə Nataliya Sinişin (55 kq) qazandırıb.