Avroliqa: "Çelsi", "Napoli" və "Valensiya" 1/4 finala yüksəlib
Futbol üzrə Avropa Liqasında 1/8 final mərhələsinin ilk 3 cavab görüşü keçirilib.
Mia.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, ən məhsuldar qarşılaşma Ukraynanın paytaxtı Kiyevdə "Dinamo" və İngiltərənin "Çelsi" komandaları arasındakı görüşdə qeydə alınıb.
Londondakı ilk matçda "zadəganlar" 3:0 hesabı ilə qalib gəlmələrinə baxmayaraq, yenə müdafiədə oturmayıblar. Əksinə, Mauritsio Sarrinin baş məşqçi olduğu kollektiv bu dəfə "Dinamo"nun qapısından 5 cavabsız top keçirib. Qollardan üçünü 5, 33 və 59-cu dəqiqələrdə Olivye Jiru vurub. Digər qolların müəllifi 45+1-ci dəqiqədə Markos Alonso və 78-ci dəqiqədə 19 yaşlı hücumçu Kallum Hadson-Odoi olub.
"Zaltsburq" Avstriyada İtaliya "Napoli"sinə 3:1 hesabı ilə qalib gəlsə də, mərhələ adlaya bilməyib. Buna Neapoldakı ilk matçda meydan sahiblərinin böyükhesablı qələbəsi səbəb olub - 3:0.
Gecənin sensasiyasını isə Rusiya "Krasnodar"ı gerçəkləşdirməyə yaxın olub. Murad Musayevin rəhbərlik etdiyi kollektiv İspaniyada 1:2 hesabı ilə uduzduğu "Valensiya" ilə cavab görüşünün 85-ci dəqiqəsində Məhəmməd-Şəpi Süleymanovun qolu ilə önə çıxıb. Lakin 90+3-cü dəqiqədə Qonsalo Quedeş bərabərlik qolunu vuraraq, "yarasalar"ı 1/4 finala çıxarıb.
Beləliklə, "Çelsi", "Napoli" və "Valensiya" 1/4 finala yüksəlib. 1/8 final mərhələsinin qalan 5 cavab oyunu Bakı vaxtı ilə saat 24:00-da başlanacaq.