İlqar Rəhimov Qarabağ Qazilərini Avropa Çempionatına göndərmədi - QALMAQAL + FOTO
Azərbaycan Milli Paralimpiya Komitəsinin (AMPK) prezidenti İlqar Rəhimov paralimpiyaçılardan ibarət voldeybol komandasını Beynəlxalq yarışa göndərməyib.
Mia.az xəbər verir ki, unikal.org-un əldə etdiyi məlumata görə, Xorvatiyanın Poreç şəhərində Oturaq Voleybol üzrə lisenziya xarakterli yarışa start verilib. Yarışda Avropa Çempionatında iştirak üçün lisenziya uğrunda 7 komanda arasında mübarizə aparılacaq. 10 illik təcrübəyə malik Azərbaycan Milli Komandasının da iştirakı nəzərdə tutulub.
Lakin sonradan AMPK-ın prezidenti İlqar Rəhimov paralimpiyaçılarıa heç bir səbəb göstərmədən yarışa göndərməkdən imtina edib. İlqar Rəhimov 2017-ci ildə də paralimpiyaçılardan ibarət voldeybol üzrə milli komandanı Avropa çempionatına göndərməyib. Komandanın iştirak etməməsinə görə komandamız 5000 avro cərimə edilib. 2018-ci ildə də AMPK rəhbərliyi Koreyada keçirilən Dünya çempionatına da idmançıları göndərməkdən imtina edib.
Qeyd edək ki, paralimpiyaçılardan ibarət Voldeybol üzrə Milli Komandanın 12 üzvündən 9-u Qarabağ qazisidir.