Türkiyə DÇ-2018 şansını itirdi, Ukrayna isə fürsət yaxaladı - Son oyunda hansı komandalar oynayacaq?
07-10-2017 [00:46]
Türkiyə milli komandası 2018 Dünya Çempionatının seçmə mərhələsində bu gün İslandiyaya öz meydanında məğlub olub.
Mia.az xəbər verir ki, İslandiya millisi 32-ci dəqiqədə Qudmundsson, 39-da Bjarnason və 49-cu dəqiqədə vurduğu qollarla xalını 19-a çatdırıb və qrupda liderliyə yüksəlib - 3:0.
Qeyd edək ki, bu oyuna qədər Xorvatiya qrup lideri oub. Lakin xorvatlar evində Finlandiya ilə 1-1 bərabərə qalaraq, lider mövqeyini itirib.
Qrupda Ukrayna millisi isə Kosovaya 2-0 qalib gələrək, Xorvatiya ilə xalını bərabərləşdirib. Hər iki yığmanın 17 xalı var.
Türkiyə isə 14 xalla 4-cü pillədə qalıb və bugünkü məğlubiyyətlə dünya çempionatına getmək şansını itirib.
Onu da qeyd edək ki, qrup lideri yarışa birbaşa qatılma hüququ qazanacaq. İkinci pillədə qərarlaşan komanda isə pley-off oynayacaq. İslandiyanın son oyunu öz meydanında Kosova ilə oynayacağını nəzərə alsaq, soyuq ökənin  futboçularının DÇ-2018-ə birbaşa vəsiqə qazanacaqları böyük ehtimalla gerçəkəşəcək. Təbii ki, Xorvatiyanın  güclü Ukraya ilə oyunda xal itirməsi bu şansı daha da artıracaq. Əgər Ukrayna xorvatlara qaıb gələrsə, o zaman DÇ-yə getmə fürsəti yaxalayacaq.
Qrupdakı son oyunlar isə oktyabrın 9-da aşağıdakı yığmalar arasında keçiriləcək: