Baş hakimin köməkçiləri:Rui Tavares, Paulo Soares
Əlavə hakim köməkçiləri:Tiaqo Martins, Joao Pineyro
Dördüncü hakim:Bruno Rodriqes (hamısı Portuqaliya)
Hər iki klubun heyətləri açıqlanıb.
"Qarabağ”:13. İbrahim Şehiç, 2. Qara Qarayev, 5. Maksim Medvedev, 8. Miçel, 9. Dino Ndlovu, 10. Pedro Enrike, 11. Mahir Mədətov, 14. Rəşad Sadıqov, 20. Riçard Almeyda, 25. Ansi Aqolli, 55. Bədavi Hüseynov
Ehtiyat oyunçular:1. Anton Kanibolotski, 7. Rahid Əmirquliyev, 18. Tarık El Yunusi, 52. Yakub Jezniçak, 77. Donald Gerye, 91. Coşqun Diniyev, 99. Dani Kintana
Baş məşqçi:Qurban Qurbanov
"Roma”:1. Alison Beker, 4. Raca Naynqolan, 5. Juan Jesus, 7. Lorenzo Pelleqrini, 9. Edin Dzeko, 11. Aleksandr Kolarov, 21. Maksim Qonalons, 23. Qriqori Defrel, 44. Kostas Manolas, 92. Stefan El Şaravi
Ehtiyat oyunçular:28. Lukaş Skorupski, 6. Kevin Strotman, 16. Daniele De Rossi, 17. Cengiz Ünder, 20. Federiko Fazio, 24. Alessandro Florenzi, 30. Gerson
Baş məşqçi:Eysebio Di Françesko
Baş hakim Artur Diasın start fiti ilə matç başladı.
"Qarabağ" "Çelsi" ilə matçda olduğu kimi, yenə erkən qol buraxdı. Kostas Manolas "Roma"nı hesabda önə çıxardı.
"Roma" fərqi 2 topa çatdırır.15-ci dəqiqədə Edin Dzeko müdafiəçinin asanlıqla keçərək topu qapıya göndərir.
Pedro Enrike fərqi azaltdı. Bu, "Qarabağ"ın Çempionlar Liqasının qrup mərhələsində ilk qolu kimi tarixi yazıldı Hazırda hesab 1-2-dir.
Matçda 80 dəqiqə geridə qalıb. "Qarabağ"ın növbəti qol üçün hücum cəhdləri davam edir.
Matçın final fiti çalınır. "Roma" Bakı səfərində 3 xalla qayıdır.